Zavolejte nám

+420 777 913 434

e-mail

info@tina-melnik.cz

Řezání CO2 laserem

Potřebujete poradit?

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Zavolejte nám.

Co je CO2 laser

CO2 laser je moderní zařízení, které využívá oxid uhličitý (CO2) jako aktivní médium pro vytváření silného paprsku, který dokáže dokonale a přesně řezat širokou škálu materiálů. Díky jeho vlastnostem se aktuálně jedná o jednu z neúčinnějších metod pro řezání a mnoha materiálů.

Výhody CO2 laseru

Vysoká přesnost

CO2 laser je známý pro svou vysokou přesnost. Díky laserovému paprsku s tenkým profilem dosahuje velmi přesných a čistých řezů.

Rychlost

Díky vysoké rychlosti řezání a minimálnímu fyzickému kontaktu s materiálem je možné dosáhnout vysoké produktivity a snížit celkový čas výroby.

Jak CO2 laser funguje

CO2 laser funguje na principu přeměny elektrické energie na světelnou za pomoci fotonu, zrcadel a čoček. Zjednodušený proces fungování CO2 laseru můžeme rozložit do tří kroků.

  1. Přímé řezání (Pálení materiálu): Laser vytváří světelný paprsek, který je koncentrován na malý bod, často s průměrem menším než půl milimetru. Tato koncentrace energie umožňuje přesné řezání nebo pálení materiálu.

  2. Odtavení materiálu:Intenzivní světelný paprsek způsobuje odtavení povrchu materiálu, čímž vytváří řez. Při tomto kroku dochází ke změně stavu materiálu na roztavenou formu.

  3. Vyfouknutí výpalku: Proces je doplněn vyfouknutím výpalku z místa řezu pomocí asistenčního plynu. Tento krok je klíčový pro odstranění taveniny a dalších nečistot z řezného místa.

Jaké materiály lze řezat?

Konstrukční ocel

do tloušťky 20 mm

Hliník

do tloušťky 8 mm

Ušlechtilá ocel

do tloušťky 12 mm

Řezání profilů

Mezi naše další specializace patří také řezání profilů, až v průměru 220 – 370 mm s nejvyšší přesností a kvalitou.

Prohlédněte si ukázku z našeho provozu

Krátké video s praktickou ukázkou řezání CO2 laserem.

Přejít nahoru